Cannasexuálové: Sex a konopí

fashion

Zažíváte s partnerem v posteli pořád to samé? Začínáte se nudit a hledáte různé možnosti, jak sex ozvláštnit, jak si ho znovu víc užít? Někteří zkouší převleky a hraní rolí, jiní trochu tvrdší praktiky, různé stimulanty, nebo sex na neobvyklých místech. A jsou i tací, kteří při sexu nedají dopustit na účinky konopí.


Přestože jde v ČR o stále zakázanou drogu, nejeden člověk si vyzkoušel „zahulit trávu“. Spíš ze zvědavosti, z frajeřiny. Některým stačil tento zážitek na celý život, jiný ke konopí tíhne víc. O tom, že i na něm může vzniknout závislost, respektive je to jen krůček k užívání těžkých drog se v tomto článku rozepisovat nechceme. Ale zaměříme se na nový typ milenců, kteří na konopí při sexu nedají dopustit a kterým se říká cannasexuálové.


Konopí při sexu


Termín cannasexuálové poprvé použila americká sexuoložka A. Manta. Vytvořila tak zcela novou skupinu milenců, kteří pro své sexuální uspokojení používají konopí. A to nejen formou jointu před, nebo po samotném sexu, ale rovnou při něm.


Různé přípravky (krémy, masti…) s povoleným obsahem THC si můžete volně zakoupit ve specializovaných obchodech. Jenže… Tyto konopné mastičky mohou mít sice osvědčené účinky na revma, bolest kloubů, vyrážky apod., ale nikdy nebyl jejich účinek testován na tak citlivých místech, jako jsou pohlavní orgány.


Takže pokud si tímto přípravkem natřete svá intimní místa, může to mít stimulující efekt, ale nikdo už vám není schopen říct, zda vám to dlouhodobě nijak neublíží. Kouření marihuany samo o sobě souvisí s problémy s erekcí, tvorbou spermií, testosteronu, poruchami menstruace a sníženou funkcí vaječníků. Těžko říci, jak se na vašem zdraví odrazí lokální užívání konopí, i když v menším množství.


Další otázkou zůstává, zda cannasexuálové nebudou časem nuceni „dávku“ konopí jakožto stimulantu zvýšit. S tím pak o to víc stoupá riziko nežádoucích účinků a případně také vzniku závislosti.


Jak podpořit sexuální vzrušení?


Jestliže patříte k těm, kteří k sexuálnímu uspokojení potřebují konopí nebo jiné stimulanty, je něco špatně. A vy byste v prvé řadě měli přijít na to co. Zkuste se obrátit o pomoc na sexuologa a psychologa.


Někdy může jít o různá traumata a sexuální zklamání, jindy je příčina skryta tam, kde by vás ji nenapadlo hledat. Psycholog se spolu s vámi zaměří na její odhalení a následně zvolí vhodnou terapii tak, abyste si sex mohli opět užívat bez konopí.


Sami za sebe zkuste vyzkoušet také nějaké jiné „osvědčené“ (klinicky testované!) produkty. Na trhu je nepřeberné množství různých gelů a „hraček“ které vám pomohou sexuální vztah ozvláštnit. Pomoci může také relaxační dýchání nebo sklenka vína před sexem na uvolnění.  

 

Připojte se do diskuze.
Zadéjte Váš kometář.